Podziemne miasto

  • by Lukasz Henel
  • Narrated by Roch Siemianowski
  • 10 hrs and 6 mins
  • Unabridged Audiobook

Publisher's Summary

W okolicy Miedzyrzecza znajduje sie owiana legenda siec poniemieckich bunkrów. Przyslany do bazy stacjonujacych w regionie wojsk radzieckich oddzial NKWD próbuje zbadac ich wnetrze. Pozostawieni na strazy dwaj rosyjscy wartownicy gina w dramatycznych okolicznosciach, jakby rozszarpani przez nadnaturalna sile. Odpowiedzialni za ochrone bunkrów polscy oficerowie, którzy znalezli w jednym z korytarzy dziwny sarkofag i potezna figure, sa przeciwni dalszej penetracji tego obszaru. Tymczasem w okolicy dochodzi do dziwnych pozarów i wszystko wskazuje na to, ze rosyjscy zolnierze obudzili uspione w podziemiach zlo...

Please note: This audiobook is in Polish.

More

What the Critics Say


Lukasz Henel potrafi czytelnika zaskoczyc i sprawic, ze HORROR jako gatunek zyskuje nowe oblicze - oblicze przepelnione niepokojem, tajemnica i mrokiem. Podziemne miasto stanowi tego najlepszy dowód.
-- Robert Cichowlas - autor horrorów, wspóltwórca powiesci Miasteczko

Pod plaszczykiem emocjonujacej akcji rodem z powiesci sensacyjnych i niepokojacego klimatu grozy niesamowitego podziemnego miasta, w którym czai sie pradawne zlo, Henel konfrontuje te nadnaturalna groze z ta, niestety, zupelnie codzienna, ludzka. I nie jest to tylko fanatyzm zauroczonych okultyzmem nazistów czy bezwzglednosc agentów KGB, ale i zwykle, bezmyslne okrucienstwo nam wspólczesnych, zapatrzonych w siebie mieszkanców prowincji.
-- Lukasz Szatkowski - "Qfant"

Fizyczne i metafizyczne oblicze zla. W Podziemnym miescie pierwsze odnajduje schronienie w ludzkim sercu, drugie w podziemnych mrocznych korytarzach. Lukasz Henel w doskonaly sposób laczy fikcje z elementami literatury faktu, sprawiajac, ze od lektury trudno sie oderwac.
-- Piotr Rozmus - autor Kompleksu Boga

More

See More Like This

Customer Reviews

Most Helpful

Ciekawa ale trochę zbyt naiwna opowieść

Samo czytanie Lektora na wysokim poziomie. Jeden z moich faworytów jak zwykle nie zawiódł. Co do książki, to historia dość ciekawa, większość rozgrywa się w powojennej Polsce. Klimat psuje trochę naiwność i nierzeczywiste zachowanie różnych bohaterów i lekko na siłę wkomponowanie wątki hinduistyczne
Read full review

- Duchian

Book Details

  • Release Date: 12-29-2015
  • Publisher: Heraclon / storybox.pl